הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
                    לחלום, להגשים, לצחוק ולעשות!
 
   סדנאות צחוק    קורס מנחי יוגה צחוק    שמחה כדרך חיים - קורס    ליצנות רפואית ויוגה צחוק - בר אילן    אופק חדש - השתלמויות למורים    ד"ר קטרייה מברך
 
    דף הבית
    קצת על עצמי
    מה זה יוגה צחוק?
    מועדון צחוק בשפלה
    מועדוני יוגה צחוק בארץ
    קורס מנחי יוגה צחוק
    טלויזיה וכתבות
    המלצות
    מאמרים ושירים
    צחוק - קישורים
    סירטונים יוגה צחוק
    יצירת קשר
 
 
חורבן בית המקדש נגרם בשל שינאת חינם. אנשים עשו לעצמם. לא חשבו ולא הרגישו את האחר. בזיון גדול שרר בממלכת הקודש. נחרב בית המקדש, והוגלנו מארצנו לארצות זרות.
היום יותר מתמיד, אנו צריכים להמשיך ללמוד את הלקח הטמון בשורשנו.
להביא יותר שימחה וצחוק לחיינו האישיים, ומשם באופן טבעי, ובלי הרבה מחשבה, נפיץ זאת הלאה. הצחוק והשימחה הם האור הקטן שגובר על השחור.
איך עושים?
ממש בתקופה זו של בין המיצרים, בתקופה שבה אנו לא מורשים לצחוק ולשמוח, מצאתי את עצמי בחבורה מקסימה של אנשים המתמידים ומגיעים לצחוק. לי היה ברור, שהשיחה הפעם תנותב על חורבן הבית, ונעשה "הפוך על הפוך" - נצחק למרות הכל, כדי שנוכל להזרים אנרגיות טובות ומרפאות יותר לכולנו. להפתעתי הרבה, הופיע במועדון צחוק בחולון, גם בחור ישיבה. כן, דוס אמיתי לחלוטין. דבריי על "בין המיצרים" ושינאת חינם, חיממו את ליבו, ולאורך הפעילות שיתף פעולה וצחק. לא בכינו, ולא קראנו תחנונים. ביצענו פעולות הפוכות. קראנו תפילה בצחוק ובחיוך, תקענו בשופר והזרמנו צחוק גדול ועוד. בסיום הפעילות הודה הבחור הדתי שהרגיש ממש בבית, כמו בבית הכנסת, ובסיום אפילו אחל לי "חג שמח".
חג שמח? - שאלתי. מה לחג, ולתקופה זו שבין המיצרים ותשעה באב?
אותו בחור מקסים,, מזוקן עם שטריימלך, השיב, כי כולם מברכים חג שמח. בתקופה זו מתפללים ורואים את בניית בית המקדש, כך שבשבילם זה חג שמח.
ליבי דפק במרץ. אכן קיבלתי מסר. ההתחברות היהודית שלי, מהמקום החילוני לגמרי אך נטועה חזק בשורשיי, הביא אותי לעשייה של ברכה, צחוק ושימחה שיובילו את כל אחד מאיתנו לבניית בית המקדש הפרטי והאישי שלו, דרך הצחוק. ובעזרת השם, כפי שאמר הבחור הדתי, ייבנה בית המקדש, כאשר כל אחד מאיתנו ייבנה את בית המקדש האישי שלו.

אתם מוזמנים לחבור למועדוני יוגה צחוק הפזורים בארץ, ולהתחיל לע ש ו ת ! !
בהצלחה לכולנו.
כתבה: שיפרה ארווס - 054-4904030 - מייסדת ומפעילת מועדון הצחוק בחולון

 שיפרה ארווס - "קול הצחוק" - הנחיית יוגה צחוק 054-4904030