הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
                    לחלום, להגשים, לצחוק ולעשות!
 
   סדנאות צחוק    קורס מנחי יוגה צחוק    שמחה כדרך חיים - קורס    ליצנות רפואית ויוגה צחוק - בר אילן    אופק חדש - השתלמויות למורים    ד"ר קטרייה מברך
 
    דף הבית
    קצת על עצמי
    מה זה יוגה צחוק?
    מועדון צחוק בשפלה
    מועדוני יוגה צחוק בארץ
    קורס מנחי יוגה צחוק
    טלויזיה וכתבות
    המלצות
    מאמרים ושירים
    צחוק - קישורים
    סירטונים יוגה צחוק
    יצירת קשר

קצת על עצמי לספר ידעתי....     ואחרים מספרים עליי....             שיפרה - שיר ופירושו.....

 

מה אוכל להגיד על עצמי..... קוראים לי שיפרה, ואני גאה להיקרא בשם הזה. ילידת 1967,מהמאה הקודמת... ומאז שאני זוכרת את עצמי השם היה שיפרה. לא קיצרו לי לשיפי, או לשפי, כפי שלרבות מהבנות עשו כן (לא שיש כל כך הרבה בנות עם השם הזה....). לי קראו ע"ש סבתא שלי, שלא הכרתי, ותמיד סיפרו עליה שהיתה אישה חייכנית, מאירת עיניים, חכמה וטובת לב. עם השם והתיאור הזה גדלתי כל החיים, ואני הולכת בדרכה.
 
במהלך השנים, פגשתי אנשים שפירקו את השם, וקיבלתי מהם מעין גאוה לאומית.
שיפרה = שם פורה, שיפרה = שופרא דה שופרא, שיפרה = לשפר (שיפרה היתה המיילדת של משה רבנו בתורה). שיפרה = שופר (כלי רוחני מאד). בקיצור גאוות יחידה.
 
אז, אני שיפרה, עם כל ההקדמה הזו,  הבנתי שהגעתי הנה לעולם, כדי להוות דוגמא לאנשים שאפשר אחרת, באמת אפשר לשפר. לשפר לנו את מצב הרוח והחשיבה, את ההרגשה ושהכל, הכל נתון לרשותינו, ואנו צריכים לבחור איפה להיות, באיזה רגש לבחור. אני החלטתי לבחור בעשייה, ובהצלחה. כדי להגיע לשם הבנתי שאני צריכה להיות תמיד בחשיבה חיובית, לראות את הדרך והחזון, ולהמשיך לצעוד עם אור בעיניים. הצחוק והשמחה, הם כלי נהדר שגורם לי להמשיך לצעוד, ששוטף אותי כל פעם מחדש ברגע שאני מדברת עם אנשים בסדנאות על כך.
העבודה היא לא פשוטה במיוחד על עצמי, כי אני בודקת כל בוקר ומגלה שאני בסה"כ אישה ואמא ל-4 ילדים מקסימים ובעל מפרגן. קבוצה בליגה הלאומית, ותמיד תמיד גם אנו משחקים את משחקי היום-יום.
 
אז איך הגעתי להארה הזו?
 
שנים למדתי בתחום הבלתי פורמלי: יחסים בין אישיים, יחסי הורים-ילדים, רייקי, קבלה, מדיטציות, דברים שחיזקו את בטחוני העצמי. הבנתי שכל מה שלמדתי, אני צריכה לחלוק עם אחרים. למדתי אימון אישי (למרות שכל השנים זה היה טבוע בי, רק שלא קיבלתי על כך תעודה), דבר שגרם לי למקד את עצמי לתוצאות, וזה מה שאני עושה גם עם מאומנים שלי. הבנתי שמספיק לדבר על חשיבה חיובית, ואנרגייה חיובית, ומכיוון שרציתי תוצאות ומעשים, הלכתי ללמוד יוגה צחוק, ומיד התחברתי לשיפרה, אותה שיפרה שאוהבת לצחוק, ולשמוח. דרך הצחוק, הגעתי לתוצאות בחיי. הצחוק הוא דבר מאד רציני בעבורי.
 
כיום, אני אמא ואישה במשרה מלאה ועדיין תלמידה ומורה בחיים האלה. מכשירה מנחים לסדנאות צחוק ושמחה, ומאמנת אישית.גאה לעבוד עם כל האוכלוסיות - מגיל 3 עד גיל 103 ממקום של אמונה, כי לכל אדם מגיע להיות בשמחה. הכי גאה על כך שאני יוצרת מהתחלה, בהתמדה, באמונה ובאהבה עד לקטיפת הפירות. מיזמי הצחוק והשמחה הוכנסו והוכרו על ידי משרד החינוך, וכיום אני מלמדת בבר-אילן ולגמולי השתלמות למורים.
 
הכל אפשרי, אם רוצים. אני רוצה, ואני שם.
אני פה כדי לעזור לכל אחד שרוצה.
 
לחלום, להעיז, לצחוק ולעשות
שיפרה 054-4904030
 
 
 
 

 שיפרה ארווס - "קול הצחוק" - הנחיית יוגה צחוק 054-4904030