הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
                    לחלום, להגשים, לצחוק ולעשות!
 
   סדנאות צחוק    קורס מנחי יוגה צחוק    שמחה כדרך חיים - קורס    ליצנות רפואית ויוגה צחוק - בר אילן    אופק חדש - השתלמויות למורים    ד"ר קטרייה מברך
 
    דף הבית
    קצת על עצמי
    מה זה יוגה צחוק?
    מועדון צחוק בשפלה
    מועדוני יוגה צחוק בארץ
    קורס מנחי יוגה צחוק
    טלויזיה וכתבות
    המלצות
    מאמרים ושירים
    צחוק - קישורים
    סירטונים יוגה צחוק
    יצירת קשר
 
 

הצחוק כמרכיב חברתי

נכתב על ידי שיפרה ארווס   [ 01/04/2007 ]
[ נצפה 43 פעמים ]

מזה שנים ידוע כי הצחוק והחיוך על פני האדם, הם למעשה האיפור הטוב ביותר על פנינו. אין כמו חיוך יפה להאיר את מראינו.

בעבודה היום-יומית, עם חברים לעבודה או עם הממונים לנו, חיוך יתרום רבות לקירבה בין כל העובדים. חיוך וצחוק מפרקים מתחים, משחרר כעסים, וגורם ליצירתיות במקום העבודה. מילה טובה וחיוך שווים הרבה יותר מבונוס כספי. אנשים מרגישים מוערכים יותר, כאשר הממונה עליהם מחייך, וצוחק איתם. במקביל, עובדים ירגישו קירבה ואחריות למקום העבודה, ייעדרו פחות, ותפוקת העבודה תעלה. מחקרים מראים כי תפוקת העבודה עולה ב-100% ופי 2 איכות. שווה?
אך מה קורה כאשר קבוצת אנשים, זרים לחלוטין נפגשים, כאשר המטרה היא לצחוק, ולא להגיע לפריון עבודה רב יותר? האם יש קשר בין עבודה יום-יומית, לעבודת שחרור הצחוק עבור הנשמה שלנו? - הקשר ברור.
בקבוצה קבועה, הנפגשת במועדון צחוק בחולון, מגיעים אנשים זרים מרחבי האזור. גברים ונשים בכל הגילאים. מלבד שמם, אין אנו יודעים דבר עבור מקצועם, עברם. אנשים מגיעים כדי לעבוד על הצחוק שלהם. לשחרר אותו מכבלי האבק הנערם שם. תפוקת העבודה אכן עולה - הצחוק משתחרר באמת. אנשים שרק חייכו בהתחלה, צוחקים בקול, ומרשים לעצמם להשתטות. הופכים יצירתיים יותר, ופתוחים יותר. האנשים בקבוצה מרגישים קירבה עצומה אחד לשני, בלי להכיר איש את רעהו. זוהי עבודה, אך לנשמה. כאן אנו מקבלים את הבונוס המכופל שלנו, כי אנו מרגישים אמיתיים.
חגים נחגגים, טיולים נערכים, אנשים מתקרבים, והצחוק נשאר איתנו. הצחוק הרציני, כי אנו יודעים עד כמה חשוב לצחוק, כי אנו מרגישים על גופנו ונפשנו מה עושה הצחוק.
המלצה חמה לי אליכם, עיבדו על הצחוק. שחררו את פרעה מעליכם, ושחררו את עצמכם מעבדות לחירות.

העבודה הפיזית מקבילה אם כך לעבודת שחרור הצחוק ונתינה לנשמה. המשיכו לצחוק ולשמוח. עבודה היא גם על הנשמה. "נפש ביראה בגוף בריא" - תמיד לזכור זאת.

 

 שיפרה ארווס - "קול הצחוק" - הנחיית יוגה צחוק 054-4904030